streda, 17 júla, 2024
ÚvodReportážeDva dni umenia v Parku J. B. Magina v Dubnici nad Váhom

Dva dni umenia v Parku J. B. Magina v Dubnici nad Váhom

Mutližánrový festival Art Park Babylon opäť po roku zaplnil priestory krásneho párku Jána Baltazára Magina v Dubnici nad Váhom.

Na rôznych miestach parku rozprestreli svoje stánky umelci, zabávači, kúzelníci, bábkoherci, speváci, skupiny a firmy, aby spestrili program festivalu. Bavili sa deti od najmenších po tínedžerov, dospelí do x-rokov.

Na pódiu a pod ním boli veselo. Alenka Teicherová mala v parku svoj plenér, SLOVLAK Košeca ukázal, že ich farbami môže byť svet a život farebnejší, pestrejší. Detičky sa takmer strácali medzi kockami Lega. Trojica mladých dievčeniec sa na inom mieste bavili tanečkami podľa obrazovky, niečo ako tanec na playback. STÚ hravou formou predvádzala svoje pokusy. Pani učiteľka Ester dokazovala, že aj na pizzu, hranolky, knedličky a langoše sa dá zaspievať pútavá pesnička. Deti pútali aj „podivuhodné hry Jiřího Šebesty. Pokochať umením sa hostia mohli na Magickom svete detskej ilustrácie.

Veľa sa toho dialo aj na pódiu. Zaujalo dámske spevácko-muzikanské trio Paper Moon Trio. Hostia dostali zážitok hudobno-vizuálnej dokonalosti, ktorá ho „strojom času“ previezla najmä do prvej polovice 20. storočia. Milovníci retra, swingu, starých časov a ženskej krásy si prišli na svoje. Zazneli piesne tak české, ako aj piesne v angličtine.

Pod pódiom sa striedali hostia podľa toho čo bolo ich srdcu a naturelu blízke. Kúzelníci a bábkari bavili deti aj svojim interaktívnym pôsobením.

Oddeleniu kultúry a knižnice MsÚ sa opäť podarilo zohnať veľa kultúrno umeleckého obsadenia, tak ako sme to u nich zvykli.

Prišiel piatok večer. Na javisko prichádza, ako zlatý bod programu, prvá dáma slovenského popu Jana Kirchner a obecenstvo dostáva do varu svojimi novšími a staršími šlágrami. Ľudia sa bavili, tancovali, pospevovali si tajne s ňou. Z javiska odchádza sa piesňou „pokoj v duši“. Ozaj to najlepšie na záver piatka.

Sobotný večer a ukončenie festivalu zabezpečila skupina PARA ako druhý zlatý bod programu a festivalu.

14. júla 2023

15. júla 2023

Už tradične sa na tomto festivale uskutočňuje beseda na aktuálnu tému s primátorom Dubnice nad Váhom Mgr. et Mgr. Petrom Wolfom. Za účasti Michala Sabu bývalého moderátora a aktivistu, psychologičky Evy Klimovej a spoluzakladateľky projektu Dasato Academy Sofie Kohútovej to bolo na tému: “Syndróm vyhorenia ako novodobá epidémia“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com