štvrtok, 7 decembra, 2023
ÚvodReportáže„Jankovská – hanba justície“

„Jankovská – hanba justície“

„Jankovská – hanba justície“ bolo si možné prečítať na transparente Trenčanov, ktorí prišli podporiť Ondreja Janíčka na pojednávaní prečinu ohovárania JUDr. Moniky Jankovskej.

Asi 35 občanov z Trenčína prišlo podporiť Ondreja Janíčka na pojednávaní prečinu ohovárania JUDr. Moniky Jankovskej.

Príhovor angažovaného Bratislavčana

Pred Okresným súdom Bratislava 1 prehovorili sestra Ondreja Janíčka a jeho dcéra

Počas prestávok sa vášnivo debatovalo

Kauza má spojitosť s trenčianskym barom Fatima, ktorý v roku 2000 Ondrej Janíček s Jozefom Strelčíkom kúpili v dražbe a zrekonštruovali ho. Záujem o podnik však mala mať aj mafia. Krátko potom, ako podnik kúpili, urobila v objekte veľkú raziu polícia. Na mieste ich a oboch obvinili z vydierania. Janíčka spolu so Strelčíkom odsúdila v roku 2002 za vydieranie vtedajšia trenčianska sudkyňa JUDr. Monika Jankovská na 15 mesiacov. Podľa Janíčka bolo obvinenie vykonštruované. Raziu a väznenie dáva do súvisu s mafiou. O bar mala totiž v rovnakom čase záujem skupina okolo Petra Čongrádyho, ktorého zastrelili v roku 2004.

(Zdroj: Bývalý majiteľ baru Fatima žiada tretíkrát obnovu konania)

Podnikateľ Ondrej Janíček bol tri mesiace trestne stíhaný za výroky, že mafiánska skupina čongrádyovcov ho v spolupráci s Monikou Jankovskou pripravila o majetok. Prokuratúra však obvinenie zrušila ako nezákonné. Ondreja Janíčka zadržala v polovici mája 2018 („2018“ poznámka autora) trenčianska polícia a posadila ho do cely policajného zaistenia (CPZ). Dôvodom malo byť pokračovanie v trestnej činnosti. Janíček totiž v minulosti obvinil viacerých sudcov z korupcie a spolupráce s podsvetím. Jedným z nich mala byť aj Monika Jankovská. Janíček tvrdí, že ho v spolupráci s mafiánskou skupinou čongrádyovcov pripravila o majetok. Podľa neho zobrala úplatok tri milióny korún, Jankovská to však poprela. Janíček strávil v CPZ desať hodín, potom ho polícia prepustila. Po medializácii prípadu na portáli Aktuality.sk totiž prokuratúra nenavrhla súdu, aby vzal Janíčka do vyšetrovacej väzby. Trestné stíhanie pre ohováranie však pokračovalo. Dôvodom mali byť jeho verejné vyjadrenia, tlačová beseda aj rozhovory pre médiá – vrátane diskusnej relácie NA ROVINU, kde hovoril o korupcii sudcov.

(Zdroj: Prokurátor zrušil obvinenie Janíčka. Za ohováranie sudkyne Jankovskej)

Na Okresnom súde Bratislava 1, Záhradnícka 10 prebiehalo pred sudcom JUDr. Jánom Golianom PhD. Súdne pojednávanie vo veci ohovárania JUDr. Moniky Jankovskej. Obvineného Ondreja Janíčka zastupoval JUDr. Daniel Lipšic, LL. Poškodená JUDr. Monika Jankovská sa pre dlhodobú práceneschopnosť pojednávania nezúčastnila, ani je právna zástupkyňa.

Pojednávanie pokračovalo druhým po prvom odročení nakoľko v prvom pojednávaní obvinený odpadol a bola mu privolaná RZS.

Pre dôstojnejšie pojednávanie a väčšiu účasť bolo pojednávanie presunuté do väčšej pojednávanej miestnosti.

V druhom pojednávaní, 7.10.2019, boli čítané listinné dôkazy zo strany Ondreja Janíčka. V dôkazoch sa skloňovala činnosť, respektíve nečinnosť štátnych orgánov, hlavne však justície. Oslovený bol Ondrejom Janíčkom aj vtedajší predseda vlády Robert Fico.

Z listinných dôkazov sa čítalo hlavne o pôsobený v tejto kauze Jankovskej, Jankovského, Sýkorovcov, hlavne však „ich“ bratov Čongrádiových, „Ošovcov“, Jozefa Kucmerku a iných mien z mafiánskeho prostredia. Vyskytli sa však aj kladné stránky vo vyšetrovaní prevodu Baru Fatima na nového majiteľa, avšak tieto boli brzdené. Viac v článku Ondreja Janíčka, čo je jeho názor a bolo to tu vložené z dôvodu, že aj tento obsah bol v listinných dôkazoch: Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Jankovská a mafia ako jedna rodina – 2 časť 

Pojednávanie bolo opäť odročené, aj z dôvodu, že bude do dokazovania rozbor Threemy.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok