štvrtok, 20 júna, 2024
ÚvodReportážeOkolo Červeného Kameňa

Okolo Červeného Kameňa

Už na 42. ročníku sa zišli milovníci pešej turistiky a cykloturistiky v Červenom Kameni na prechádzke prírodou, na „Okolo Červeného Kameňa“.

Na štarte sa zišlo 270 účastníkov. Pripravené boli tri trasy.

Trasa A – 25 km – Babky, Okresnica, Kolovratec, Brezovská dolina, Kosák (766 m. n. m.), kaplnka na Brezovej, Biely vrch (818 m. n. m.), Vršatské Podhradie, Sedlo Chotúč, okolo Chotúča (795 m. n. m.).

Trasa B – 15 km – Babky, Okresnica, Kolovratec, Zvonová hora (722 m. n. m.), kaplnka na Brezovej, Vršatské Podhradie, Sedlo Chotúč, Strapková, Doliny, Kamenná

Cyklotrasa – 55 km – Červený kameň, Pruské, Nemšová, Bylnica, Brumov, Červený Kameň.

Turisti si prešli krásnou, už zafarbujúcou sa farbami jesene, prírodou okolo Červeného Kameňa. Počasie typické, turistické, ani zima, ani horko, sem tam padli kvapky dažďovej vody, ale to si ani niekto nemusel všimnúť. Po trase bolo aj veľa hríbov jedlých, ale aj jedlých jednorazovo. Pozornosť na seba pútali aj muchotrávky. Jesenné kvietky sa krčili pred rannými mrazíkmi. Okúzľovali rôznofarebné listy stromov. Naznačovali jeseň a blížiacu sa zimu. Krásnou prírodou sa turisti dostali do cieľa v Oddychovej zóne Červeného Kameňa. Tam dostali Pamätný list, „placku“ (odznak), čajík, napolitánku, po ich „apolitánku“. Uvarená bola chutná kapustnička, kávička na počkanie, pivo, kofola a aj niečo na zahriatie.

Turistika okolo Červeného Kameňa zasa vyšla.

This site is protected by wp-copyrightpro.com