pondelok, 20 mája, 2024
ÚvodReportážeJozef Opatovský s jeho Harmonikovou akadémiou na javisku pred OC ABC v...

Jozef Opatovský s jeho Harmonikovou akadémiou na javisku pred OC ABC v Dubnici nad Váhom

Jozef Opatovský zo Soblahova založil vo svojej obci pre deti Harmonikovú akadémiu. Schádzajú sa do nej nadané deti nielen z jeho obce, ale aj okolia.

Jozef Opatovský skladá piesne, moderuje, učí deti na harmoniky a heligónky, vydáva CD, píše knihy a to všetko s veľkým Slovenským srdcom.

O jeho činnosti som písal vo svojom medailóniku „Medailón Jozefa Opatovského a jeho Harmonikovej akadémie“.

Tentokrát sa v dubnickej nedeľnej oddychovečke v Dubnici nad Váhom ocitol aj Jozef Opatovský s jeho Harmonikovou akadémiou na javisku pred OC ABC v Dubnici nad Váhom, zhodou okolností po zverejnení môjho medailónu. Zahrali, zaspievali tradičné a netradičné ľudové piesne v tradičnom, ale aj netradičnom prevedení. Jozef Opatovský zaspieval aj populárnu pieseň medzi účastníkmi koncertov „Partizánsku“ Deti pridali aj, pretože to vedia, niečo pop v modernej úprave. Ako povedal Jozef Opatovský: „… medzi naše pesničky patria aj kresťanské pesničky a jednu z nich sme si aj pre Vás dnes pripravili. Pesnička je veľmi známa a máme veľkú radosť, že si ju vybrala ja TV LUX a úspešne ju stále repízujú, máme z toho veľkú radosť. My máme s Soblahove omšu od jedenástej do dvanástej, domov chodíme o štvrť na jednu. Odkedy nás vysielajú v televízii tak chodím až o štvrť na dve, lebo tie babky a dedkovia ma stretávajú a hovoria, že je to pekné. Mám z toho veľkú radosť aj keď ma ne ten obed doma čakajú…“.

Taký bol koncert Jozefa Opatovského s jeho Harmonikovou akadémiou v Dubnici nad Váhom.

Video z koncertu Jozefa Opatovského s jeho Harmonikovou akadémiou v Dubnici nad Váhom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno