sobota, 25 mája, 2024
ÚvodReportážeNa stretnutie s Mikulášom na Ranč Lhota

Na stretnutie s Mikulášom na Ranč Lhota

Ranč Lhota patrí do katastra Dubnice nad Váhom, mestskej časti Prejta.

Na ranč sa dostanete odbočkou z hlavnej cesty medzi Dubnicou nad Váhom a Ilavou doprava pri Reštaurácii Perla v Prejte na ulicu Prejtská.

Prejdete celou obcou Prejta, následne budete prechádzať krásnym údolím okolo rybníkov a pokračujete cestou lesom po križovatku s pútačom s koníkom“ „Ranč Lhota, Penzión Adelka, ubytovanie, svadby, firemné akcie a školenia, rodinné oslavy, výcvik jazdenia…“. Tu odbočíte doprava. Prevýšenie 124 m na 3,4 km som prešiel za hodinu so zástavkami na fotenie.

A už Vás čaká príjemné prostredie na Ranči Lhota s tým čo je na pútači. Ranč Lhota organizuje rôzne akcie. Pri mojej návšteve to bolo „Popoludnie na Ranči Lhota“. V peknom prostredí tu vyrástla predvianočná nálada s betlehemom, svietnikmi náladovou Vianočnou výstavkou, nechýbali oriešky, sladkosti pre deti a všetko čo k Vianociam patrí, aj Vianočné vence, medovníčky a pávie perá. Spod šikovných rúk kuchára, v kotly, rozvoniavala isto chutná kapustnica. Nebolo by to na ranči keby sa nepredávali podkovy pre šťastie.

Chystala sa tu vysviacka novej kaplnky a deti čakali, že príde aj Mikuláš s družinou.

Prišla pätnásta hodina a k slovu prišli Vianočné melódie v podaní HS Stella. Nastala chvíľa vysvätenia novej kaplnky s Pannou Máriou. Toho sa ujal pán farár Cyril Gajdoš SDB – výpomocný duchovný z Dubnice nad Váhom. Po malej kázni a predpísaných formulkách a modlitbách za pomoci zúčastnených, kaplnku vysvätil. Kaplnka už môže slúžiť svojmu účelu a návštevníci sa môžu modliť Panenke Márii, patrónke Slovenska.

Nastal čas príchodu Mikuláša. Ozvali sa konské podkovy na zamrznutej ceste, prichádzal Mikuláš so svojou „svätou“ družinou: Mikuláš, anjeli, a nechýbal čert. Veď aj čerta treba. Družina sa prešla ku svojmu kreslu s darčekmi pre poslušné deti. Deti niektoré veselé, niektoré ustráchané, vyskytli sa aj slzičky, aj výčitky nemilovanému čertovi. Dieťa zo stresu aj zabudlo ako sa volá jeho sestrička, niektoré zabudli aj text pripravenej riekanky. Každý aj tak dostal Mikulášsky sladký balíček. Cez to všetko zazneli básničky, riekanky a žiadosti, do neba, kto, čo čaká pod stromčekom.

Chutila kapustnica a punčík.

Pekné popoludnie na Ranči Lhota skončilo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno