sobota, 2 marca, 2024
ÚvodReportážeOdstúpiť, odstúpiť, odstúpiť

Odstúpiť, odstúpiť, odstúpiť

„Odstúpiť, odstúpiť, odstúpiť“ bolo opäť počuť na Námestí SNP v Bratislave.

Sympatizantov platformy Za slušné Slovensko sa zišlo na Námestí SNP v Bratislave, podľa Denníka N, 35 000. Stretnutia sa konali na 53 miestach na Slovensku a 31 miestach na všetkých kontinentoch.

Na začiatok zaspievala Zuzana Mikulcová pieseň Marty Kubišovej, na hudbu Jindřicha Brabce, text na motívy Jana Amose Komenského napísal Petr Rada Modlitbu pro Martu.

So svojim príspevkom vystúpila taká osobnosť ako Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. – slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v krajinách tretieho sveta. Je zriaďovateľom VŠZaSP sv. Alžbety, bol rektorom a štatutárnym zástupcom súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave (2002) do konca roku 2013. Ministerstvo zdravotníctva SR v roku 2007 zriadilo na jeho podnet Národné referenčné centrum pre tropické choroby v Bratislave ako špecializované pracovisko ÚVZ SR na VŠZaSP svätej Alžbety v Bratislave. Od 15. marca 2017 je opäť rektorom školy.

„Do basy, do basy, do basy…“ znelo hlavne pri príspevku Mariána Leška slovenského novinára, komentátora a publicistu.

František Oravec – súkromný roľník z Gyňova, ktorý sa nedokáže domôcť práva hospodáriť na vlastnej pôde. Vyhral súdy, ale ani to mu nepomohlo. Špekulanti navyše poberajú na jeho pozemky štátne dotácie. Súkromný roľník František Oravec z Gyňova takmer skončil na invalidnom vozíku po tom, ako ho napadol človek na jeho vlastnom pozemku.

Bojovať za slušné Slovensko prišli aj rodičia so svojimi  deťmi, pretože pre nich chcú slušné budúce Slovensko.

Za hercov vystúpili herci Divadla Astorka, hlavne však Táňa Pauhofová a Richard Stanke.

Predstavili sa organizátori za platformy Za slušné Slovensko z Banskej Bystrice, Nitry, z Nitrianskeho kraja z Levíc, Vrábľov, Nových Zámkov, z Banskobystrického kraja z Revúcej, Banskej Štiavnice, z Trenčianskeho kraja z Trenčína Klaudia Brázdilová, z Púchova, Mária Galánková Janíčková, z Bánoviec nad Bebravou, z Prievidze, z Trnavy, z Piešťan, z Holíča, zo Žiliny, Námestova, Dolného Kubína, Liptovského Mikuláša, Ružomberka, Liptovského Hrádku a Martina.

Zo zahraničia prišli pozdraviť z Prahy a Brna.

Záver patril organizátorom z Bratislavy

Zhromaždenie sa skončilo tradične Slovenskou hymnou, ktorú za sprievodu davu zaspieval Juraj Benetin zo skupiny Korben Dallas a speváci zoskupenia Muzičky.

Zuzana Mikulcová

Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc.

 

Marián Leško

 

František Oravec

 

Táňa Pauhofová

Richard Stanke

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno