štvrtok, 7 decembra, 2023
ÚvodReportážeS SHO po Dubnici nad Váhom

S SHO po Dubnici nad Váhom

Je to iba moja reportáž so Slovenského hnutia obrody v Dubnici nad Váhom. Moja reportáž sa nemôže spájať so sympatiami k tomuto hnutiu.

Slovenské hnutie obrody (SHO) je občianske združenie a aj politické hnutie, ktorému nie je ľahostajný osud našej vlasti – nášho Slovenska. Našou činnosťou nadväzujeme na prácu a odkaz Ľudovíta Štúra. Ochraňujeme a podporujeme tradičné hodnoty ako rodina, kultúra, česť a viera. Za týmto cieľom združujeme, spájame a podporujeme jednotlivcov a organizácie so zdravým pohľadom na svet a vlasteneckým cítením. (Zdroj: SHO/Kto sme)

Asi 10 priaznivcov hnutia SHO z viacerých  okresov Západoslovenského kraja sa stretli pred Mestským úradom v Dubnici nad Váhom, aby predseda hnutia Mgr. Róbert Švec predniesol výzvu, aby Slovenské štátne orgány prestali podporovať… režim. SHO je proti tomu, aby Slovenská vláda a tiež prezidentka Čaputová vťahovali Slovensko do konfliktu na Ukrajine… (celý príhovor je na videu nižšie). Následne výzvu podpísali všetci účastníci stretnutia.

Signatári petície mali úmysle túto predložiť na Okresný úrad Trenčín, pobočka Dubnica nad Váhom čo sa im však nepodarilo nakoľko v Dubnici nie je žiadny vedúci, ale iba referenti oddelení. Rozhodli sa preto výzvu zaslať poštou.

Účastníci sa potom presunuli pred budovu ZTS – ŠPECIÁL, a.s. Dubnica nad Váhom. Nepodarilo sa im spojiť sa zo žiadnym zodpovedným vedúcim a tak výzvu prevzala, iba pracovníčka recepcie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno