štvrtok, 30 mája, 2024
ÚvodReportážeZaťažkávacia skúška nového Námestia Matice Slovenskej

Zaťažkávacia skúška nového Námestia Matice Slovenskej

Zaťažkávacia skúška nového Námestia Matice Slovenskej

Zaťažkávaciu skúšku zažilo zrekonštruované, vlastne nové, Námestie Matice Slovenskej v Dubnici nad Váhom.

Dubnica nad Váhom oslávila 830. výročie 1. písomnej zmienky o Dubnici nad Váhom.

Pri tej príležitosti oficiálne otvorila zrekonštruované Námestie Matice Slovenskej. Námestie potrebovalo rekonštrukciu pretože nevhodným podložím a dlažbou na ňom vznikali úrazy. Mesto pristúpilo k rekonštrukcii okamžite ako to dovolili predpisy EÚ, nakoľko na pôvodnú výstavbu boli čerpané eurofondy.

Oslava začala už v piatok barokovým divadlom na nádvorí Dubnického kaštieľa. V spolupráci MUSICA FLOREA sa predstavili dve opery: K. J. Loos: Opera bohemica de camino a caementariis luride aedificato a G. B. Pergolesi: La serva padrona.

V sobotu bola inštalovaná výstava na Námestí Matice Slovenskej „Dubnica 0003“ s historickými snímkami Dubnice nad Váhom, v Parku J. B. Magina Odievanie v novovekom Uhorsku. DHZ v Dubnici nad Váhom oslavuje v tomto roku 140. výročie jeho založenia. Z toho dôvodu sa zúčastnili hasiči na slávnostnej svätej omši v Kostole sv. Jakuba a po nej na sprievode mestom na čele s dychovou hudbou z Novej Dubnice a mažoretkami.

Oslava pokračovala na Námestí matice Slovenskej rezkými tónmi dychovkárov z Novej Dubnice, ocenením víťazov literárnej súťaže Dubnica mojimi očami, uvedením detskej knižnej publikácie „Záhada strateného duba“.

Vystúpili Peter Nagy a jeho Indigo, deti potešil pán Trampolíny, Paci Pac a Dara Rolins.

Prišlo aj na oficiálne otvorenie námestia, predstavenie výstavy „Minulosť je dnes“, a ocenenie víťazného návrhu súťaže „Vstupný monument“.

Takmer zaplnené pekné námestie s fontánkami, zeleňou, infostánkom… sa bavilo do noci.

Viac mi nebolo umožnené urobiť video a foto na mojej kvalitatívnej úrovni

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok