nedeľa, 26 mája, 2024
ÚvodReportážeSpiace, malé, milé krojované princezničky a princovia

Spiace, malé, milé krojované princezničky a princovia

Na úvod:

Slzičku na očká

priniesla mi knižôčka

a úsmev na tvár

Monika, nech sa Vám darí.

Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne vo svojej Spoločenskej miestnosti zorganizovala prezentáciu knihy Moniky Klučiarovej „Krojované bábätká 1“.

Monika Klučiarová sympatická, empatická drobná žienka s citlivosťou pre detaily s pevnou rukou citlivo drží svoj fotoaparát, aby Slovensku a svetu ukázala krásu nášho kroja. Kniha Vás prevedie slovenskom od západu po východ. Očaruje farebnosťou našich krojov a verne ich stvárňuje. Postavičky na fotkách dotvárajú mini zariadenia, ale aj zariadenia reálnej veľkosti na ktorých odpočívajú spiace „princezky“ a princovia.

Kliknite na QR kód v knihe a rozozvučí sa vo vašom zariadení prednes textov Martina Kopora – ľudového zabávača a imitátora Jozefa Krónera, tóny fujary ktoré vyludzuje autorka knihy Monika Klučiarová a Matúša Fiľu hrajúceho na fujare, píšťalke a dvojačke.

Monika Klučiarová nezabudla v knihe poďakovať všetkým, na veľkom priestore, ktorí jej v živote pomohli, od toho najvyššieho až po tých čo sa s ňou v jej úzkom a širokom okolí v pozemskom živote pohybujú, hlavne však jej rodičom.

Nielen fotoaparát ukazuje krásu Slovenska, ale aj jej fujara z ktorej vychádzajú ľubozvučné tóny.

Na prezentácii knihy v Spoločenskej miestnosti Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne sa pani Klučiarová zdôverila účastníkom stretnutia so svojou prácou pri tvorbe fotografií pre knihu, že čakanie keď deti môže polohovať, obliekať, nastavovať a následne fotiť trvá aj 6 hodín. Najmenšie bábätko, ktoré fotila malo 10 dní a najstaršie 8 rokov. Ako povedala moderátorka prezentácie knihy „Krojované bábätká 1“ sa Monika vlastne stala „krstnou mamou“ ňou fotených detí, pretože odfotením sa kontakt s rodičmi, starými rodičmi a ich deťmi nekončí, ale pokračuje na rôznych úrovniach. Moniku Klučiarovú teší keď na stene domácností sú fotky „jej“ detí.

V závere knihy sa píše:

„Prezerajte s úctou to dielo Moniky,

Nech Vám v srdciach vzplanie obdiv preveliký.

Nájdite si v knihe, čo by oči chceli,

Zo srdca Vám praje Monikin tím celý.“

Monika Kličiarova, Matúš Báťka, Martin Kopor a Matúš Fiľo.

„PS: Táto kniha požehnaná je dar Pána dobre viem,

Na začiatku mena máme všetci štyria len písmenko eM“

„Monika je vzácna srdcu, je poklad, ktorý si treba vážiť a nikdy netreba zabudnúť, že dvere sveta majú byť všetkým bábätkám i tejto knihe vždy otvorené dokorán!“

Milovníci slovenského folklóru kúpte si knihu zo stránky https://eshop.krojovanebabatka.sk/, urobí Vám radosť.

Video tu: https://www.youtube.com/watch?v=Jcjo8fXddOs

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno