pondelok, 22 júla, 2024
ÚvodReportážeTradičný výstup na Vršatec

Tradičný výstup na Vršatec

Autobus plný, na prasknutie, vyviezol milovníkov turistiky a slovenskej prírody Z Dubnice nad Váhom, Ilavy a Pruského do Vršatského Podhradia, aby absolvovali Tradičný výstup na Vršatec. Organizátori TJ Považan Pruské a Obec Pruské

Z praktického dôvodu sa dali vyviesť autobusom do Vršatského Podhradia. Býva nedeľa a spoje MHD z Vršatského Podhradia do Pruského chodia 6:15, 12:55 a 17:05 hod.

Časť sa vybrala na Vršatec, aby vystúpila na vrch Chmeľová. Chmeľová(925,4 m n. m.) je druhý najvyšší vrch Bielych Karpát (mne sa to po druhýkrát nepodarilo pre zlú výstroj chýbali mi mačky. Výstup na vrch bol šmykľavý, zľadovatený). Po pár metroch som to vzdal. Vrátil som sa do Vršatského Podhradia, ďalej po modrej turistickej značke po križovatku pod vrchom Chotúč cez jeho sedlo. Pokračovali ďalej po zelenej k Mikušovským skalicám cez Veľké a Malé Hradište. Pod občerstvovacím sídlom je napiľované drevo, aby ho okoloidúcu turisti vynášali k stánku z občerstvením. Šikovný organizátori pripravili na opekanie špekáčiky a slaninu s chlebom a chutným doma vyrobeným šalátom. Na pamiatku každý dostal pamätný odznak a kalendárik od TJ Považan Pruské. Trasa pokračovala cez Kalváriu do Pruského. Moja trasa meral 10 km od 7:42 do 11:00 hod.

Terén bola zväčša zmrzlý, v lese veľmi blatový. Išlo sa takmer za slnečného, bezveterného počasia.

Z technických príčin zo súčasného turistického pochodu nie je.

Rok 2022

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com