Trenčín mesto módy 2017

1321

Trenčín sa po deviatych rokoch opäť stal mekkou módy. Do Trenčína sa vrátila legenda – Trenčín mesto módy.

Móda sa do Trenčína vrátila vo veľkom štýle.

História tohto veľtrhu siaha do roku 1963. Vtedy sa veľtrh organizoval pod názvom Výstava výrobkov trenčianskeho textilného a odevného priemyslu a prezentovali sa tu len dve spoločnosti, firmy Merina Trenčín a Odevné závody Trenčín.

Postupom rokov sa veľtrh stal na Slovensku fenoménom s bohatou návštevnosťou a stovkami vystavovateľov. Veľtrh prežil i zmenu režimu, no v roku 2008 definitívne zanikol (zdroj: http://tmm.sk/historia/).

Na výstave sa prezentovalo viac ako 140 vystavovateľov zo Slovenska a zo zahraničia. Vo svojich prezentačných a kontraktačných stánkoch prezentovali širokú škálu svojich výrobkov, vrátane dnešného trendu výrobkov inšpirovaných slovenským folklórom. Svoj stánok na výstavisku mal teda aj ÚĽUV. Bohatý bol aj sprievodný program prednášky, workshopy, módne prehliadky.

Zdatnejší, odvážnejší mohli prihlásiť svoje výrobky do súťaže o Zlatú Fatimu. Súťažilo sa v kategóriách: Pančuchový tovar, Detské a športové oblečenie, Plavky, Spodná bielizeň, Šperky a kovové doplnky, Pánske odevy, Dámske odevy, Spoločenské a svadobné šaty, Obuv, Kožená galantéria, Hand made výrobca roka, Firma roka, Cena za nové technológie, Expozícia roka, Dizajnér roka.

Sprievodné hudobné programy pre malých s malými a pre veľkých boli vo vonkajšom pódiu s rôznymi hudobnými štýlmi. Zlatým klincom bolo vystúpenie SĽUK-u z Bratislavy. Nevľúdne počasie takmer zhatilo ich vystúpenie.

Veríme, že legenda zasa neodíde na deväť rokov pretože sa úspešne vrátila.

Video: Slovenský ľudový umelecký kolektív

Video: Malá školička ľudového tanca

Video: Slovenské kroje

Video: Módna prehliadka spoločnosti Nymfa Bodywear

Video: Rep, A kapela, Rómske melódie