sobota, 24 februára, 2024
ÚvodReportážeV Trenčianskej Teplej bolo opäť veselo

V Trenčianskej Teplej bolo opäť veselo

Už tradične sa Trenčianskoteplani a ich hodovníci stretli na Obecnom trhovisku, na hodových slávnostiach.

Obecný úrad zorganizoval hodovanie na Obecnom trhovisku s kvalitnou kultúrnou scénou. O tú sa postarali na úvod domáce skautské mažoretky a po nich nasledoval domáci FS Teplanka. Starostka obce JUDr. Mgr. Slavomíra Propperová potom privítala občanov Trenčianskej Teplej, hostí a hodovníkov. Porozprávala o histórii hodov, zaželala hodnotný kultúrny zážitok a pozvala na hodovanie. Roznášali sa šišky a na dôvažok pre detičky ešte aj cukríky. Kultúrny program pokračoval dvomi scénkami („Na senách“ a „Pranie na potoku“) sprevádzanými spevmi a tancami FS Pobedimčan z Pobedima. Na pódium vyšli aj deti zo ZŠ Trenčianskej Teplej, aby tiež niečo povedali o hodoch a zahrali sa pár detských hier.

Zlatý klinec programu. Bič plieska na predposlednom konci. Mužská spevácka skupina Lidovec zo Solčian. Vyspievané mužské hlasy roztancovali, ale aj rozospievali hostí pod pódiom, hlavne však odchádzajúci FSk Pobedimčan.

Záver kultúrnych vystúpený zabezpečila DH Dobranka z Trenčianskej Teplej/Dobrej, ktorá tiež rozhýbala nôžky tancachtivých hostí a aj starostky.

Starostka Trenčianskej Teplej, po vystúpení dychovky, poďakovala zúčastneným a vyjadrila presvedčenie, že „sa opäť zídeme na ďalších kultúrnych vystúpeniach, ktoré už majú kladnú odozvu“.