štvrtok, 18 apríla, 2024
ÚvodReportážeVeľkonočné remeselné trhy v Považskej Bystrici

Veľkonočné remeselné trhy v Považskej Bystrici

Premiérovo otvorený Kultúrny dom po rekonštrukcii v Považskej Bystrici hostil Veľkonočné remeselné trhy.

Mesto Považská Bystrica v novootvorenom Kultúrnom Dome zorganizovalo Veľkonočné remeselné trhy. Prízemie a prvé poschodie naplnené takmer do prasknutia. Korbáče, kraslice, servítková technika, drevorezbárske práce, kroje, a všetko čo patrí k Veľkej noci vystavovali šikovní remeselníci. Šikovní remeselníci a remeselníčky sa chceli a pochváliť svojou zručnosťou aj s tým čo priamo nesúvisí s Veľkou nocou napr.: výrobkami z kože výrobkami zo šúpolia a iné. Nevadí, všetko bolo krásne spod rúk šikovných Slovákov.

Medzitým sa na pódiu pred Domom kultúry prezentovali folklórne súbory z Považskej Bystrice a jej častí. Boli to DFS Bystrinka, FS Bystričan, DFS Mladosť, DFS Podžiaranček z Papradna, FSk Praznovanka z Praznova.

No a tam kam zavítajú Moštenskí pajtáši z Horného Moštenca tam zavíta aj dobrá nálada. Tak bolo aj v Považskej Bystrici na pódiu pred Kultúrnym domom na záver ako Zlatý klinec programu. Pajtáši rozospievali pódium aj návštevníkov pod ním aj s malým „heligónkárom“ Markom, ktorý ich statočne pod pódiom sprevádzal.

Také boli Veľkonočné remeselné trhy v Považskej Bystrici.

Kultúrny program

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno