Záhradkár, včelár, poľovník 2018

1127

V areáli trenčianskeho výstaviska EXPO CENTER sa uskutočnil veľtrh Záhradkár, včelár, poľovník 2018

Na 19. ročníku Záhradkár 2018 sa ploche 3 050 m2 sa predstavilo 150 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska v rámci výstavy. EXPO CENTER v Trenčíne ovládla voňavá a farebná krása. Bolo si z čoho vyberať, stovky priesad, kvietkov, trvaliek, letničiek, semienka, cibuľky, skrátka „všehochuť“ na skrášlenie záhrad a pre ich úžitok. Predávali sa aj okrasné a úžitkové stromčeky, ktoré Vám na požiadanie zastrihli. Nechýbali zariadenia do záhradiek. Ľudia nakupovali pretože bolo z čoho vyberať.

Aj včielky na výstavisku svoje miesto a to na 17. ročníku výstavy Včelár 2018. Vystavovalo 22 vystavovateľov na ploche 300 m2. Aby mali včielky pohodlnú znášku medíka v ponuke boli úle a rôzne iné pomôcky. Návštevníci si mohli kúpiť medík a rôzne iné včelie produkty priamo od výrobcov. Nechýbali rôzne včelárske pomôcky, zariadenia na stáčanie medu… Čo včielky nevyrobia, vyrobili výrobcovia, napríklad chutnou medovinou, perníkmi, tureckým medom.

Ďalšou časťou výstavy bol Poľovník. Na 6. ročníku výstavy poľovníckych potrieb sa na ploche 750 m2 sa predstavilo 24 vystavovateľov poľovníckych potrieb – zbraní, nožov, poľovníckeho oblečenia, obuvi a doplnkov i odbornej literatúre. Zaujímavé boli súťaže pre malých v poznávaní rôznych zvukov lesa, ale aj v bežnej prírode na dedine či v meste. Na výstave sa predvádzali aj poľovnícke psy ich majitelia.

V sprievodných akciách sa uskutočňovali rôzne prednášky, poradne, názorné ukážky čo sa môže zísť pri práci na záhradke, so včielkami alebo poľovníkom.

Nechýbali občerstvenia, v rámci kultúry svoje umenie predvádzala rómska kapela a už tradične špičková slovenská Ľudová hudba Borovienka z Vrbového.