utorok, 16 júla, 2024
ÚvodReportážeBude zo škaredého kačiatka pekná labuť?

Bude zo škaredého kačiatka pekná labuť?

Dlhé roky hyzdila Dubnicu nad Váhom bytovka č. 293, niekedy známa aj ako Slobodáreň 22. Dokonca ju niekto nazval aj „Alcatras“.

Ľudia sa báli chodiť okolo tejto bytovky na Okružnej, na Kolonkách. Sťažovali sa ľudia bývajúci na okolí, Polícia sa ohradila a v susedstve Pneuservis taktiež. Pod oknami odpadky a iný nepotrebný materiál.

Mesto sa rozhodlo rázne zakročiť voči neplatičom a ničiteľom majetku. Rozhodlo  sa bytovku kompletne zrekonštruovať za viac ako 1 000 000 €. Tým vznikne 36 jednoizbových bytových jednotiek pozostávajúcich z predsiene, kuchyne, izby a kúpeľne s WC a balkónmi financovaných z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Tento počin však nemal jednoduché začiatky. Začal vyhrážkami zamestnancom mesta až po vyhrážky zastrelením primátorovej rodine. Ako povedal primátor Dubnice nad Váhom Mgr. et Mgr. Peter Wolf: „Bol by som rád, aby sa tento deň a táto bytovka stali akýmsi mementom toho, že v Dubnici nad Váhom nebudeme rešpektovať nedodržiavanie pravidiel ani protispoločenské správanie. Nebudeme rešpektovať ani, to, že sa ostatní Dubničania majú skladať na záväzky druhých…“.

Pri vstupe, hoci už upratovala firma, ktorá túto bytovku bude renovovať, vidieť pomaľované steny, pivnica pre filmovanie strašidelných scén. V jednotlivých bytoch bolo vidieť vkus obyvateľov na zostávajúcich maľovkách. Robotníci vytrhávali zničené podlahy, cítiť moč a ekskrementy. Robotníci pracujú a nepotrebné veci dávajú do mechov, alebo vyhadzujú von oknom do pripravených veľkoplošných kontajnerov. Samozrejme zdevastované okenice už nie sú, ale zvonku ešte zostali satelitové antény.

Práca sa podarí a tak vzniknú v Dubnici nad Váhom za 12 mesiacov ďalšie pekné nájomné byty.

Video tu: https://www.youtube.com/watch?v=eV5Zvo_0Tj4

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com