nedeľa, 16 júna, 2024
ÚvodRozhovoryCukráreň Janka v Dubnici nad Váhom

Cukráreň Janka v Dubnici nad Váhom

Cukráreň Janka v Dubnici nad Váhom nie je iba taká obyčajná cukráreň. Okrem širokého sortimentu čerstvých zákuskov, ponuky tort na objednávku, dokonca obložených chlebíčkov, obložených mís, obložených bagiet, obložených vajec, RAW zákuskov, ozdôb na torty je tu aj šikovná obsluha. Pri rôznych detských akciách MDD, koniec školského roka, či iných príležitostiach tu deti dostávajú sladkú odmenu za svoje výsledky v škole. Je tu však ešte niečo, čo sa tak často nevidí a zvlášť nie v cukrárni, skôr v ZOO. Sú to sladkovodné raje a arowany. Ľudia sem radi zavítajú aj so svojimi deťmi. Akvárium je ukľudňujúce a s dobrými zákuskami, pohoda.

Cukráreň Janka teraz oslavuje 15. rokov. Pre www.i-novinky.sk som položil pár otázok vedúcej a majiteľke pani Janke Nitschneiderovej

i-novinky: Kde vás môžu hostia v Dubnici nad Váhom nájsť?

Cukráreň Janka: Cukráreň je na CII 93/55 – ľudia objekt poznajú ako obchodné stredisko Dubničanka.

i-novinky: Ako Vás napadlo umiestniť v cukrárni ryby, alebo koho to bol nápad?

Cukráreň Janka: Bol to nápad môjho syna Petra. Prečo by to mala byť taká obyčajná cukráreň s pultom a stolmi a stoličkami, urobíme ju s akváriom. Tak pred 15 rokmi sme postavili 1 250 l akvárium.

i-novinky: Viem, že pred sladkovodnými rajami ste mali v akváriu iné ryby. Kde skončili a prečo ste ich vymenili?

Cukráreň Janka: Tie sú v našich domácich akváriách, lebo my všetci manžel, syn aj dcéra sme akvaristi.

i-novinky: Cukráreň, no hlavne akváriá prešli pred istým časom rekonštrukciou. Prečo?

Cukráreň Janka: Chceli sme sa dať na chov rají a pôvodné akvárium rozmerovo nevyhovovalo, tak sme sa rozhodli postaviť 3 x väčšie akvárium. No a keď nové akvárium, tak nová cukráreň, tak sme pred dvoma rokmi  zmenili, farbu, dizajn a posedenie vo farbe vanilkovo-čokoládovej zmrzliny.

i-novinky: Aký  je obsah akvária ako často ho čistíte a vymieňate vodu?

Cukráreň Janka: Obsah je 3 370 litrov, má samočistiacu filtráciu, ale treba meniť raz do mesiaca tak 1 000 – 1 500 l vody. Raje a Arowany pochádzajú z Južnej Ameriky z povodia Amazonky a sú náročné na chov.

i-novinky: Vráťme sa však k cukrárni. Zabudol som na niečo vo Vašom sortimente v úvodnom odseku?

Cukráreň Janka: Na maxi výber cukroviniek pre deti – od žuvačiek, lízaniek, kyslých sprejov po autíčka, rôzne hračky so sladkosťami, novinkou skvelé MAKARÓNKY a niečo aj zo slaného: oškvarkové pagáčiky, syrové praclíčky, slané tyčinky, všetko ručne robené. A možnosť si ihneď u nás vytlačiť fotografie z mobilu, USB, CD

i-novinky: Spomenul som v úvode deti. Pridajte ešte nejaké detské akcie.

Cukráreň Janka: Pri príležitosti MDD sme mali pozvaného známeho kúzelníka a iluzionistu Dušana Cápu, ktorý vytvoril krásny hodinový program. No a samozrejme detičky a dospelí si u nás môžu zarezervovať miesto k svojim oslavám. Tortu, misy, chlebíčky, alko, nealko, kávičku a iné zabezpečíme.

i-novinky: Viem, že tie „šikovnejšie“ deti by sa chceli u Vás otočiť, pri akciách, aj viackrát. Musíte byť pozorná.

Cukráreň Janka: No to je jasné, bez toho by to nebolo, ale poznáme už svojich ľudí… (smiech).

i-novinky: Pripravujete niečo nové, zaujímavé?

Cukráreň Janka: Pri každej príležitosti Valentín, Deň matiek, Deň otcov, Veľká noc, MDD, Vianoce, rezonujúce mená Jozef, Ján, Peter, Anna, Mária… robíme rôzne zákusky s daným motívom…

i-novinky: Ako ste oslávili narodeniny cukrárne?

Cukráreň Janka: Tie budeme oslavovať 9.2.2018, vtedy máme presne 15. výročie – pre zákazníkov máme pripravené v ten deň prekvapenie a pre deti a dospelých, ktorí si vyzdvihli vstupenky máme o 18:00 hodine pripravenú 1,5 hodinu plnú kúziel a čarovania.

i-novinky: Na záver. Na čo by ste chceli pozvať čitateľov tohto rozhovoru, na čo ich nalákať, navnadiť?

Cukráreň Janka: Jednoznačne na skvelé čerstvé zákusky, ktoré sa počas roka obmieňajú, aby  si maškrtné jazýčky našich zákazníkov prišli na svoje, samozrejme výbornú taliansku kávičku ORO, máme aj bezkofeinovú s guaranou ale aj jačmennú, vhodnú pre detičky aj tehotné ženičky. V lete na skvelú zmrzlinu Carte DOR a naše jedinečné AKVÁRIUM.

Za www.i-novinky.sk poďakoval Robert Zvonár

Cukráreň Janka

Cukráreň Janka na Facebooku

Čim si môžete spríjemniť deň v Dubnickej Cukrárni Janka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

This site is protected by wp-copyrightpro.com