piatok, 12 apríla, 2024
ÚvodReportážeFrimlovec v Zamarovciach ovládol folklór

Frimlovec v Zamarovciach ovládol folklór

V galerijnom priestore budovy Frimlovec a v obecnom parku Frimlovec OZ Frimlovec zorganizovalo 2. ročník „Folklór na Frimlovci“.

Budova Frimlovec v Zamarovciach je pomenovaná podľa majiteľa a podnikateľa Eugena Frimla a toto pomenovanie sa zaužívalo nielen na budovu, ale aj na obecný park.

Založené Občianske združenie Frimlovec za spolupráce s vedením obce Zamarovce a Trenčianskym samosprávnym krajom zorganizovalo 2. ročník „Folklór na Frimlovci. V parku vystúpila známa mužská spevácka skupina Škrupinka (Š-ikovný K-rúžok R-emeselníkov U-melcov P-ijanov I-nžinierov N-árodných K-ultúrnych A-matérov) z Trenčína s paródiou na doberanie sa medzi pytliakmi a poľovníkmi a tradičnou svadobnou odobierkou.

V budove Frimlovec zasa vystavovala Ľubica Sádecká kroje z trenčianskeho regiónu. Ako povedala pani Sádecká chcela predstaviť rôznorodosť a krásu krojov jednotlivých obcí trenčianskeho regiónu, ale hlavne „keď som chodila po domoch a zbierala som kroje, ľudia mi povedali že ich vyhodili, spálili a preto som sa rozhodla ich zbierať, aby som ich zachránila a že uchovám pre ďalšie generácie tieto kroje“. Takže vznikla výstava krojov zo súkromnej zbierky Ľubice Sádeckej, kroje „poklady z truhlice“ darované od ľudí.

Video MSSk Škrupinka a príhovor

MSSk Škrupinka Trenčín

Poklady z truhlice

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok