utorok, 5 decembra, 2023
ÚvodReportážeJazz pre Ukrajinu

Jazz pre Ukrajinu

Trenčín sa pridal k benefičným koncertom organizovaných po celom Slovenskú rôznymi organizáciami a spoločnosťami.

Na letáčiku rozdanom poriadateľom čítam: „Vážení Trenčania, milí priatelia. Čelíme nebývalej hrozbe. Náš odkaz je jasný. Podporujeme spravodlivý boj Ukrajiny. Ukrajinskí hrdinovia bránia základné ľudské hodnoty a práva. Vojna na Ukrajine je existenčná hrozba pre celú Európu. Neopustíme obranu ľudských práva a slobôd.

Prezident Zelenskij v Európskom parlamente povedal: Život premôže smrť, svetlo premôže tmu!“

Trenčianska jazzová spoločnosť FENIX o. z. a Mesto Trenčín zorganizovali na príslovečnom Mierovom námestí koncert Jazz pre Ukrajinu. Na začiatok sa účastníkom prihovoril primátor Trenčína Richard Rybníček privítal všetkých účastníkov a hovoril o strádaní obyčajných ľudí na vojnovom území Ukrajiny, starostiach matiek na záchranu ich detí. Ich obavách to čo tam zanechali. Z prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Oleksandrovyčovi Zelenskému hercovi, komediantovi, takmer nikto nevenoval pred vojnou pozornosť, teraz sa stal hrdina, neopúšťajúci svoju krajinu v ťažkých dobách. Ukrajinci na Slovensku však nie sú skleslý ľudia, sú to ľudia plný života, nádejí. Treba im však pomôcť pokiaľ budú na Slovensku.

Po príhovoroch moderátora a druhého organizátora sa rozbehol koncert s Petrom Lipom, Dášou Libiakovou, Kristínou Bartošovou, Ivetou Liškovou a inými. Zaznela aj pieseň Marty Kubišovej Modlitba pre Martu.

Študenti Gymnázia Ľudovíta Štúra potom zapálil v rukách sviečky na námestí.

Video