nedeľa, 14 júla, 2024
ÚvodReportážeOpatová sa lúčila s fašiangami

Opatová sa lúčila s fašiangami

Opatová je časť Trenčína. Aj táto obec, do roku 1985 samostatná, nedávna volaná Opatová nad Váhom, sa lúčila s fašiangami.

Miestna DH Opatovanka po vystúpeniach na fašiangoch v Novej Dubnici a na Opatovskom futbalovom ihrisku sa premiestnila pred Dom kultúry. Dychovkári zobrali potrebné veci, aké sa potrebujú na fašiangový sprievod dedinou. Zobrali drevenú šaľbu pre slaninku, klobásy a na iné napichovačky, vozík na bubon s umne pripevnenou kasičkou pre náhodný finančný príspevok. Každý už vedel kto je na hranie, a na čo a kto na vytáčanie Opatovaniek. Vyrazili sme po Opatovej. Rezké tóny dychových nástrojov lákali ľudí na priedomie, kto nevyšiel na toho sa zazvonilo. Tancovalo sa od mladých po osemdesiatročnú pani. Nikde nechýbalo pohostenie v tekutom či pevnom stave. Slivovička, čajík, kávička, tradičné šišky, klobásky, obložené chlebíčky a iné dobroty, ba aj kapustnička.

Fašiangové vyhrávanie, veselenie sa má dychová hudba rozdelené na dva dni. Prvý deň zostala šabľa prázdna, možno zajtra, ale Opatovanky bez vytočenia nezostali. Len pozor na popolcovú stredu.

Video

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com