Keď je realita lepšia ako povesť

1836

Trojkráľový koncert aj tento rok v Novej Dubnici.

Novodubnické skupiny The Gospel Family a Boží Šramot so svojim umeleckým vedúcim Jurajom Hortom rozozvučali Kino Panorex v Novej Dubnici tento rok päť krát.

The Gospel Family tvorí 43 ľudí z Novej Dubnice a blízkeho okolia. Zbor vznikol v roku 2007 pre potreby akcie Trojkráľového koncertu 2008 gospelovej skupiny Boží šramot. Dnes už vystupuje ako samostatné teleso so svojou minulosťou.

Gospelové kapely zahrali a zaspievali piesne rôzneho žánru, od populárnej piesne, gospelovej (náboženská hudba, ktorá má pôvod v afroamerických kostoloch v prvej polovici 20. storočia alebo v čiernej gospelovej hudbe a náboženskej hudbe, ktorí komponovali a spievali hlavne južní gospeloví umelci), slovenských, zahraničných, piesne skupín aj sólistov. „Šramoťáci“ zaspievali aj svoju prvotinu „Dúšok“, pieseň a aj klip boli onoho času na 2. mieste v hitparáde Poltón na stanici TV LUX.

Poslucháči spoznali aj Ódu na radosť zhudobnenú Ludwigom van Beethovenom.

Pre spomienku na zosnulú Janu Kocianovú zazneli piesne „Zahoď starosti“ a „Ja už tu zostanem“ za účasti jej milovaného manžela Josefa Škvařila.

Ako špeciálny hosť vystúpil františkánsky kňaz Ondrej Lazar Tkáč, patriaci na Slovensku medzi špičku v hraní na ústnej harmonike.

Jednotlivé vystúpenia boli odmeňované dlhotrvajúcimi potleskami a na záver potleskom v stoji.