Spomienka na Pavla Demitru

759

Pavol Demitra by sa dožil 29.11.2020 46 rokov. Bohužiaľ, pre následky leteckej havárie (+ 7.9.2011) pri ruskom Jaroslavli sa ich nedožil.

Pavol Demitra bol úspešný slovenský hokejový útočník. Narodil sa v Dubnici nad Váhom. Vôňu hokeja zacítil v Dubnici nad Váhom, svoj talent rozvíjal neskôr aj v Dukle Trenčín, ale aj vo viacerých kluboch NHL (napr.: St. Louis Blues, Los Angeles Kings…) Naposledy pôsobil v ruskom klube KHL Lokomotiv Jaroslavľ kde sa jeho púť tragicky skončila. Na viacerých reprezentačných podujatiach bol aj kapitánom slovenského mužstva.

27.11.2020 sa v ZŠ s MŠ P. Demitru, na Centrume 2 v Dubnici nad Váhom uskutočnila spomienka na tohto výnimočného hokejistu a človeka. Pri tejto príležitosti bola na tejto škole odhalená pamätná tabuľa Paľka Demitru za účasti primátora Dubnice nad Váhom Mgr, et Mgr. Petra Wolfa, vedúcej Oddelenia školstva MsÚ Dubnica nad Váhom Mgr. Márie Balážovej a poslanca MsZ Dubnica nad Váhom Ing. Ladislava Buranského. Zo školy sa zúčastnili okrem riaditeľa ZŠ s MŠ Pavla Demitru Mgr. Ota Baču aj zástupkyňa riaditeľa ZŠ s MŠ Pavla Demitru Mgr. Jana Košinarová a Mgr. Lucia Faltejsková.

Po úvodnom príhovore riaditeľa školy a prednese básne do neba Pavlovi Demitrovi žiačkami B. Vangoríkovej a E. Chňapková nasledovalo odhalenie pamätnej tabule. Drevorezba, tabuľa vznikla naskenovaním viacerých fotografií, vytvorila sa digitálna fotografia a laserom sa vytvoril 3D model. Takže drevorezba nemá konkrétneho autora, ale autorom je PC. Tabuľu slávnostne odhalil primátor Dubnice nad Váhom Mgr, et Mgr. Peter Wolf a riaditeľ ZŠ s MŠ Pavla Demitru Mgr. Oto Bača. Zúčastnením sa prihovoril primátor Dubnice nad Váhom Mgr, et Mgr. Peter Wolf a vedúca Oddelenia školstva MsÚ Dubnica nad Váhom Mgr. Mária Balážová.

Záverom bol oficiálne spustený kamerový systém na škole ako poslednej v Dubnici nad Váhom.

Video: tu