pondelok, 20 mája, 2024
ÚvodRozhovorySynlab pred Nemocnicou s poliklinikou Ilava

Synlab pred Nemocnicou s poliklinikou Ilava

Laboratórium synlab slovakia s. r. o. v Ilave uskutočňuje rutinnú diagnostiku v oblasti klinickej biochémie, hematológie a mikrobiológie. Je umiestnené v areáli NsP Ilava a poskytuje nepretržité služby nielen pre samotnú nemocnicu, ale aj pre široké okolie.

V súčasnosti laboratórium synlab slovakia pôsobí aj pred Nemocnicou s poliklinikou Ilava kde testuje na COVID-19. Pár otázok som položil ich Obchodnému manažérovi RNDr. Michal Laurenčík, PhD.

Za i-novinky.sk: Testujete iba samoplatcov?

RNDr. Michal Laurenčík, PhD: Naše mobilné odberové pracoviská sú určené pre odber biologického materiálu od lekárom indikovaných stavov, osôb registrovaných pomocou aplikácie Moje eZdravie ako aj ľudí ktorý majú záujem o vyšetrenie za úhradu. Zriadenie týchto odberových miest bolo iniciované na stretnutí zástupcov súkromných laboratórií, združených v asociácií laboratórií, s pánom premiérom a ministrom zdravotníctva na pôde Úradu vlády SR. Ich hlavným poslaním je poskytnúť bezpečný a rýchly spôsob odberu vzoriek.

Za i-novinky.sk: Koľko ste od začiatku vašej činnosti otestovali samoplatcov, resp. nesamoplatcov, na Vašom pracovisku?

RNDr. Michal Laurenčík, PhD: Od spustenia prevádzky našich troch odberových miest (8. resp. 9.4.2020) sme spolu vyšetrili 1323 vzoriek. Z tohto počtu je podiel samoplatcov približne 18%. Keďže sú naše odberové miesta lokalizované v blízkosti zdravotných zariadení väčšina odberov pochádza práve odtiaľ.

Za i-novinky.sk: Koľko ste otestovali v Ilave?

RNDr. Michal Laurenčík, PhD: K 22.4.2020 sme na odberovom mieste v Ilave realizovali 208 odberov. Vzhľadom na nedávne spustenie možnosti registrácie záujemcov otestovanie pomocou aplikácie Moje eZdravie očakávame nárast počtu odobratých vzoriek. Na zvýšený dopyt sme ako materiálne tak personálne pripravený. Dopĺňam, že okrem Ilavy máme odberové miesta aj v Prešove, Kráľovskom Chlmci a v krátkom čase aj v Bratislave.

Za i-novinky.sk: S akými výsledkami?

RNDr. Michal Laurenčík, PhD: Všetky vyšetrené vzorky boli valídne. To znamená že výsledok je správny a nie je potreba opakovaného odberu. Pozitívne prípady ako aj negatívne sú automaticky hlásené Úradu Verejného Zdravotníctva a Národnému Centru Zdravotníckych Informácií.

Za i-novinky.sk: Koľko z miest Ilava, Dubnica nad Váhom a Nová Dubnica?

RNDr. Michal Laurenčík, PhD:

Za i-novinky.sk: Koľko stojí jeden test samoplatcu a kde sa treba zaregistrovať??

RNDr. Michal Laurenčík, PhD: Cena vyšetrenia pre samoplatcu je 68 EUR a záujemca sa môže registrovať na https://www.synlab.sk/covid-19.

Za i-novinky.sk poďakoval Robert Zvonár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok