štvrtok, 20 júna, 2024
ÚvodReportážeTrnava zakvitla Májovým kvetom

Trnava zakvitla Májovým kvetom

Centrum Trnavy od Wetzlerovho domu na Hlavnej ulici po Trojičné námestie rozvoňalo na štyri dni kvetinkami rôzneho druhu. Priesady, semená. Dostať boli aj priesady ovocia, zeleniny, ale už aj tohtoročné jahody.

Po celé štyri dni vládol kvetinový trh.

Piatok začal kvetinovým sprievodom. 800 detí z 25 materských škôl prichádzalo na nádvorie Mestskej radnice. Niektoré už po svojich, tie menšie panie učiteľky privážali na kočíkoch. Detičky, všetky pekne tematicky ustrojené, spolu so svoji paniami učiteľkami prichádzali na nádvorie, aby sa zoradili do alegorického kvetinového sprievodu na čele s Kvetinovou kráľovnou. Sprievod sa vydal časťou Hlavnej ulice. Veselé deti mávali prizerajúcim sa návštevníkom Trnavy, ale aj rodinným príslušníkom. Sprievod sa po okruhu skončil pod pódiom. Tu na nich čakalo predstavenie Príbeh rytiera v podaní hercov Teátra Komika. Deti sa bavili a s napätím čakali ako príbeh s rytierom skončí.

Pestrý bol sprievodný program aj pre dospelých. Spojená škola Rakovice predviedla s pani učiteľkou a jej študentkami ukážky floristiky. Pani učiteľka pridala aj dobré rady ako sa postarať o kvetinky prinesené z obchodu. Nasledoval workshop aranžovania kde si bolo možné vyskúšať umenie floristiky pod vedením Spojenej školy Rakovice. Na rad prišla Čajovňa dobrých ľudí s jej Malou školou čaju s rozprávaním o nových trendoch vo svete čaju, o potulkách starými čajovými záhradami, ale i o tom, ako a v čom si správne pripraviť dobrý čaj. Do nedele to pokračovalo s workshopom pletenia makramé, zdravé vzťahy v záhone – ako správne kombinovať zeleninu a bylinky, poradenstvom na témy záhradkárstva, ovocných stromov a pestovania iných rastlín, o užitočnej hávedi v záhrade, tvorbou kvetinových čeleniek, kvetmi v macramé, rastlinky ako v bavlnke (starostlivosť o izbové, okrasné kvetiny a bylinky; poradňa pri presádzaní, sadení a starostlivosti), Projekt Pure love [detské hry o tom, ako odpad UPcyklovať (UPcyklovať – vracať odpadu či použitým veciam využiteľnosť a funkčnosť) na krásne diela. Pomoc prírode a výroba štýlovej peňaženky nápojového kartóna.)]

Krásne počasie štyroch dní pritiahlo záhradkárov, ale nielen ich, do Trnavy pokochať sa krásami vystavovaných exponátov. Stánkov s čisto s kvetinovým sortimentom bolo 46, ale súčasťou Májového kvetu boli aj remeselníci a rôzne dekorácie.

Video tu: https://www.youtube.com/watch?v=oIsL-BdMpxs

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

This site is protected by wp-copyrightpro.com