Iný prechod Prejstkou dolinou

491

Keď som navštívil Prejtu pred Vianociam na zasvietení Vianočného stromčeka stretol som sa s poslancom za túto miestnu časť Dubnice nad Váhom a vyjadril som obdiv, aké majú ľudia pekne opravené priedomie a predzáhradky. Upozornil ma na to tento nápis.

Teraz som sa zúčastnil turistického pochodu Prechod Prejtskou dolinou. Mal som teda možnosť sledovať cca 4 km trasu a nedá mi nepodeliť sa o ňu s Vami. Keď na zastávke SAD Prejta, Perla prostredie sa podobalo tomu čo bolo na transparente, na zástavke Perla, Vystrkov sa to tomu čo opäť hlásal transparent vôbec nepodobalo. Takže čo je moje je pekné, čo je obecné je nám šum a fuk.

Vracal som sa z pochodu. Po ceste som stretol rodinu zbierajúcu odpadky. Nedalo mi to nespýtať, čo sú za spoločnosť. Odpoveď: „Nie sme žiadna spoločnosť, robíme to z vlastnej iniciatívy. Začali sme malou igelitkou, našli sme toto plastové vrece a aha už aj to máme plné.“. Ukázali na plné vrece nazbierané iba pri ceste. Pokračovali: „Toto pri tých rybníkoch budú zbierať na jar rybári.“

Idem ďalej. Obzriem sa napravo, k lesu. Igelitka zavesená na strome asi 2 m nad zemou plná odpadkov, opodiaľ handra na strome pri nejakých tyčiach preložených cez stromy. Zobral som igelitku a aj handru, ale ajhľa kam ju dať, najbližší kontajner uzamknutý…

Ešte aj vaňa, asi pre starostu Hornej Dolnej.

Ale, aby som iba nehanil. Ozaj to čo patrí k domu, bytovke, priedomie a predzáhradky sú zväčša pekne upravené, ešte dýchajúce Vianocami. Foto som priniesť nemohol pretože podľa môjho „učiteľa“ do súkromia bez povolenia nelez a nefoť. Možno som tento príkaz nedodržal, ale zväčša nevedomky.