štvrtok, 30 mája, 2024
ÚvodReportážePoľovníci s deťmi v Ilave/Klobušiciach

Poľovníci s deťmi v Ilave/Klobušiciach

Obvodná poľovnícka komora Ilava, Okresná organizácia SPZ Ilava v spolupráci s mestom Ilava zorganizovali v parku v Klobušiciach na tradičné stretnutie poľovníkom s deťmi.

Už po štvrtý raz sa takto družne stretli poľovníci s deťmi. Za zvukov poľovníckych fanfár lesničiarov za účasti predsedu Obvodnej poľovníckej komory Ilava Milana Mutalu, primátora mesta Ilava Viktora Wiedermanna, primátora mesta Dubnica nad Váhom Petra Wolfa, Karola Zlámalu, starostu obce Horná Poruba Milana Staňu, predsedníčky dozornej rady Poľovníckej komory Danky Vančurovej, predsedu Obvodnej poľovníckej komory Považská Bystrica Antona Novosada. Po slávnostných príhovoroch a za opätovných zvukov lesničiarov sa stretnutie začalo.

Dávno pred tým však už musel byť zapálený oheň pod kotlom, aby sa rozškvarila masť na cibuľku na ktorú sa dala divina rôzneho druhu ako daniel, diviak ale aj iná ulovená zver. Pod pódiom to rozvoniavalo gulášom s vôňou diviny. Každý sa snažil dať do toho to svoje „ja“, so svojimi, niekedy aj tajnými ingredienciami. Veď zvíťaziť spomedzi trinástych gulášpartiami nie je jednoduché.

Pestrá bola ponuka toho čo pre deti pripravili poľovníci. Nafukovací hrad, laserová strelnica, pre maškrtné brušká cukrová vata, minifarma so sliepočkami, šteniatkami, malými kačičkami, kozliatkami…, sokoliari si strážili svojich sokolov pokiaľ prídu na „scénu“, v indiánskom típí menšie deti ľakal krochkajúci diviak, deti skúšali aj zatrúbiť na lesných nástrojoch. Na 13 stanovištiach bolo čo pozerať a deti si mohli aj zasúťažiť na témach s ktorými mali čo robiť aj dospelí. Slovenský rybársky zväz prišiel s chytaním rybičiek na udicu. Poľovníci pripravili aj kynologické ukážky, hádanky zvukov zveri v podaní Alojza Kaššáka, Na rad prišli aj sokoliari Falconárii, aby predviedli ovládanie svojich dravcov. Rezbár Štefan Bachratý ukázal svoje rezbárske umenie.

Nasledovalo interaktívne divadlo ZáBaVka, aby predviedlo ako s nimi dokážu deti spolupracovať a tancovať ako ZáBaVka. Bavili sa deti aj divadelníčky.

Guláš dovarený. Porota nastúpila, ochutnáva, ochutnávala a ochutnávala až vyniesla ortieľ:

  1. PS Stráne pri PD Bolešov
  2. Horná Poruba
  3. Nezaredení

Každý sa snažil zaujať deti a pritiahnuť ich k prírode, lesu, lúke a zrejme sa im to aj podarilo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno